2 филети лосос
1 лажица сенф
1 лажица јаворов сируп
1 лажица маслиново масло
Сол и бибер
Извадете го лососот 30 минути пред да го печете на собна температура. Загрејте ја рерната на 200 степени. Во тава ставете ги филетите и пропрскајте со малку масло. Изматете го сенфот, маслиновото масло и јаворовиот сируп, па прелијте ги филетите. Печете 10 минути и уживајте.