Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па и на денешниот предлог. Импресионирајте го своето семејство со вашата креативност во кујната со овој колоритен и воедно вкусен рецепт приготвен од неколку свежи намирници кои веруваме секој од вас ги има во својот фрижидер во оваа сезона.

Состојки
1 голема црвена бабура исецкана на кругови

4 големи јајца и малку изрендан пармезан

малку  црн бибер
малку сол